Gipuzkoako Dantzaguneak dantza-jarduerei eutsi ahal izateko areto berria ireki du, bideo-konferentziaz burutuko den dantza-gela birtuala. Bertan honako eskaintza izango duzue:

Dantza-gela birtuala

Sartu Gipuzkoako Dantzaguneko areto birtualean (Jitsi aplikazioa)

Egitaraua

Maiatza

1. Astea

Teknika koreografikoko mantentze-saioak

  • Maiatzak 4, astelehena, 10:00: Amaia Elizaran
  • Maiatzak 5, asteartea, 10:00: Nuria Perez
  • Maiatzak 7, asteazkena, 10:00: Ruben Albelda
  • Maiatzak 8, osteguna, 10:00: Jon Maia

Sortzaleen leihoa

  • Maiatzak 9, ostirala, 11:00: ¿Cómo puede....?, Melissa Rivadeneira (Sortutakoak 15)

2. Astea

Teknika koreografikoko mantentze-saioak

  • Maiatzak 11, astelehena, 10:00: Bertha Bermudez
  • Maiatzak 12, asteartea, 10:00: Jone San Martin
  • Maiatzak 13, asteazkena, 10:00: Igor Calonge
  • Maiatzak 14, osteguna, 10:00: Oihana Varela

Sortzaleen leihoa

  • Maiatzak 15, ostirala, 11:00: Mientras llueva, Altraste danza (Sortutakoak 15)

3. Astea

Teknika koreografikoko mantentze-saioak

  • Maiatzak 18, astelehena, 10:00: Eneko Gil
  • Maiatzak 19, asteartea, 10:00: Iker Arrue
  • Maiatzak 20, asteazkena, 10:00: Bertha Bermudez
  • Maiatzak 21, osteguna, 10:00: Amaia Elizaran

Sortzaleen leihoa

  • Maiatzak 22 ostirala, 11:00: Gauekoak, Kukai

4. Astea

Teknika koreografikoko mantentze-saioak

  • Maiatzak 25, astelehena, 10:00: Oihana Varela
  • Maiatzak 26, asteartea, 10:00: Jone San Martin
  • Maiatzak 27, asteazkena, 10:00: Igor Calonge
  • Maiatzak 28, osteguna, 10:00: Aritz Lopez

Sortzaleen leihoa

  • Maiatzak 29, ostirala, 11:00: Denis Santacana (Atalak)

*Eskaerak jasotzen ditugun neurrian, egitaraua osatzen jarraituko dugu. 

Saioak emateko

Bidali email bat: dantzagunea@gipuzkoa.eus 

  • Saioak eman ahal izateko baldintzak:
    • Gipuzkoako Dantzagunearekin azken hiru urteetan harremana izatea (egonaldi artistikoa, tailerrak eman izana, proiekturen batean parte hartu izana…)
    • Gipuzkoan jaioa izatea, edo Gipuzkoan erroldatuta egotea.
    • Ordainketa: lsaioak ordaindutakoak izango direnez, koreografoek fakturazioa egin ahal izateko modua izan behar dute.

Proposa ditzakezue:

  • Teknika koreografikoko mantentze-saioak: egunero, sortzaile batek bere lengoaia koreografikoan oinarritutako saio bat emango du.
  • Sortzaileen leihoa: astean behin, beren sormen-prozesuari buruz hitz egingo dute zenbait koreografok.

Apirileko saioak

1. Astea

Teknika koreografikoko mantentze-saioak

  • Apirilak 6, astelehena, 10:00: Amaia Elizaran
  • Apirilak 7, asteartea, 10:00: Igor Calonge
  • Apirilak 8, asteazkena, 10:00: Iker Arrue
  • Apirilak 9, osteguna, 10:00: Oihana Varela

Sortzaleen leihoa

  • Apirilak 10, ostirala, 11:00: Huts, Jone San Martin eta Mikel F. Nieto (Sortutakoak Soziala 3)

2. Astea

Teknika koreografikoko mantentze-saioak

  • Apirilak 13, astelehena, 10:00: Igor Calonge
  • Apirilak 14, asteartea, 10:00: Eneko Gil
  • Apirilak 15, asteazkena, 10:00: Ruben Albelda
  • Apirilak 16, osteguna, 10:00: Urko Mitxelena eta Izar Aizpuru

Sortzaleen leihoa

  • Apirilak 17, ostirala, 11:00: Nerea Gurrutxaga eta Oihana Vesga, Leiho zikin, zeru garbi lanaren aurkezpena (Sortutakoak 15)

3. Astea

Teknika koreografikoko mantentze-saioak

  • Apirilak 20, astelehena, 10:00: Amaia Elizaran
  • Apirilak 21, asteartea, 10:00: Jone San Martin
  • Apirilak 22, asteazkena, 10:00: Bertha Bermudez
  • Apirilak 23, osteguna, 10:00: Oihana Varela

Sortzaleen leihoa

  • Apirilak 24, ostirala, 11:00: Aritz Ibañez, Ihitz Iriart, Ion Celestino, eta Oier Zuñiga, Iruinkokoa lanaren aurkezpena (Sortutakoak Tradizionala 8)

4. Astea

Teknika koreografikoko mantentze-saioak

  • Apirilak 27, astelehena, 10:00: Iker Arrue
  • Apirilak 28, asteartea, 10:00: Eneko Gil
  • Apirilak 29, asteazkena, 10:00: Sophie Sarrote (dantza klasikoa)
  • Apirilak 30, osteguna, 10:00: Aritz Lopez

 

Sartu Gipuzkoako Dantzaguneko areto birtualean (Jitsi aplikazioa)