Kirolgala logo
Abenduak 4
Gipuzkoako kirolaren gala

Kultura, Lankidetza, Gazteria eta Kirol Departamentuak aitortu egin nahi du kirolariek eta gure lurralde historikoko kirol-eremuarekin zerikusia duten pertsonek kirolaren alde etengabe egiten duten lana, sariak emanez: Gipuzkoa Kirolak (gizonezkoak eta emakumezkoak) eta Gipuzkoarren Kirola 2019.

Hori dela eta, Lurraldeetako Kirol Federazioek, Gipuzkoako Foru Aldundiko Kirol Zerbitzuarekin lankidetzan, hautagaiak proposatu dituzte bi sarietarako.

Kirol Merezimenduaren Saria

Lehenengo kasuan kirol merezimenduengatik Gipuzkoan gehien nabarmendu den pertsona sarituko da. Epaimahai tekniko batek erabakiko du zein kirolariri edo kirol talderi eman Gipuzkoa Kirolak saria.

Gipuzkoarren Kirola Herritarren Saria

Gipuzkoarren Kirola sari herrikoia da eta azaroaren 25era arte duzue bozkatzeko aukera.

Oso gutxi falta da

 

Gipuzkoarren Kirola saria

Bozketa bukatua!

Mila esker parte hartu duzuten guztioi aurtengo Gipuzkoako kirolaren balioak hobekien ordezkatu dituen kirolaria edo kirol taldea aurkitzen laguntzeagatik. Laister jakinaraziko dizkizuegu irabazleen izenak.

Iraitz Arrospide
Atletismoa

50 kilometroko munduko txapelduna.

Dario Brizuela
Saskibaloia

Endesa Ligako jokalari onenetako bat joan den denboraldian.

Bera Bera Femenino
Eskubaloia

Bera Bera – Erreginaren Kopako talde txapelduna.

Sebastián "Latigo" Pérez
Boxeoa

Oilar pisuko Espainiako txapelduna.
Oilar pisuko Europako txapelduna.

Urko Queralt Irazu
Ehiza

Junior kategoriako 2018ko Espainiako txapelduna Compak Sporting diziplinan.
2019ko ehiza ibilbideetako Espainiako junior txapelduna.
2019ko ehiza ibilbideetako taldeen munduko junior txapelketako 2.a.

Ane Santesteban
Txirrindularitza

Giroan eta Espainiako txapelketan parte hartzeagatik.

Mikel Iturria
Txirrindularitza

Vueltako etapa bateko irabazlea.

Ion Areitio
Txirrindularitza

Trialsineko munduko brontzezko domina.

Ion Eizaguirre
Txirrindularitza
 
Iñigo Llopis Sanz
Kirol egokitua

Paralinpikoa 2016an
Europako errekorra bi aldiz
Espainiako 8 errekor

Club Txuri Berri
Neguko kirolak

Zilarrezko domina Kelonwan (Kanada) egindako Curlingeko mistoetako munduko txapelketan, 18/19an

Gizonezkoen Txuri Izotz taldea
Neguko kirolak

Ligako txapelduna hirugarrenez.

Lucas Egibar
Neguko kirolak

Olinpikoa Sotxin 2014-2015eko munduko kopako txapelduna.
Munduko txapeldunordea 2019an.

Real Sociedad Klubaren Emakumezko Taldea
Futbola

2018-19 denboraldian Erreginaren Kopa formatu berri batean egin zen aurrenekoz, emakumezko futbolak merezi duen garrantzia emanez.

Mariasun Quiñones
Futbola

Espainiako selekzioko kidea.

Nahikari García
Futbola

Espainiako selekzioko kidea.

Irene Paredes
Futbola

Espainiako selekzioko kidea.

Mikel Oyarzabal
Futbola

Espainiako selekzio absolutuko Realeko kide bakarra.

Igor Zubeldia
Futbola

Erdilari osoa, oreka ematen diona taldeari. Internazionala beheko kategorietan.

Maria Villanueva Aperribay
Golfa

Espainiako txapeldunba.
A amateur Emakumezkoak 2019.
40 onenen artean sailkatuta Portugalgo Nazioartekoan.

CF Tolosa Lehen MAilako Taldea
Gimnasia

2019: Lehen maila.
Erreginaren Kopa, 2019ko faseko 1. postua
Erreginaren Kopa, 2019 taldeka
2. fasean, 1. postua

Mikel Lopetegi Gereka "Urra"
Herri Kirolak

2019ko Gipuzkoako Harri Txikitako txapelketan txapelduna.

Ibarra Sokatira Taldeko Nesken Taldea
Herri Kirolak

Urteak lanean dabiltzan Gipuzkoako nesken sokatira talde bakarrada.

Emakumezkoen Errealaren Hockey Taldea
Hockeya

Europako azpitxapeldun izan ziren aurreko denboraldian.

Maria Lucia Carazas Huayanca
Judoa

Espainiako Senior Txapelketako brontzezko domina
Espainiako Junior Txapelketako urrezko domina
Junior mailako Espainiako Kopako urrezko domina, Valentzia
Espainiako Junior mailako Espainiako Kopako urrezko domina, Extremadura
Espainiako Ranking Nazionaleko lehen sailkatua

Oñatiko Aloña Mendi Kirol Elkartea
Mendia

Oñatiko Udalarekin batera mendizaletasuna, oro har, eta eskalada, bereziki, sustatzearen alde egin duen apustu irmoagatik.

Mikel Linazisoro
Mendia

Eskaladako Overalleko Espainiako txapelduna.

Nahia Zudaire Borrezo
Igeriketa

Igeriketa egokituan, S8, SB7 eta SM8 bezala sailkatuta dago.
Orain arte Euskal Herriko eta Espainiako txapelketak lehiatu ditu, eta profesional mailan lehen pausoak ematen hasi da.

Beñat Rezusta
Pelota

Buruz buruko txapelduna

Iker Irribarria
Pelota

Buruz buruko txapelduna

Irati Osa
Piraguismoa

Brontzezko domina Munduko Maratoi Txapelketan.

Iñigo Peña
Piraguismoa

K2ko munduko txapeldunordea.

Real Club Náutico de San Sebastián
Piraguismoa

Hiru urre, bi zilar eta bi brontze.

Ander Elosegui
Piraguismoa

Munduko txapelketan zilarrezko domina C1.

Amaia Erbina
Errugbia

Rugby 7ko eta 15eko jokalaria Bera Bera RT eta Espainiako selekzioan.
3. postua 18 urte azpikoen Europako Txapelketan 2018.
Europako txapeldunordea 7ko errugbian 2019.
Internazional absolutua 7ko errugbian.

Orioko emakumezkoen trainera
Arrauna

Euskotren Ligako, Kontxako Banderako eta Gipuzkoako traineru txapelketako irabazleak.

Atlético San Sebastián
Emakumezko softbola

Europako emakumezkoen softbol txapeldunak.

Aitor Francesena
Surfa

Surf Egokituko Europako txapelduna.

Nadia Erostarbe
Surfa

Olinpikoa izango da 2020an. munduko top 15.

Gonzalo Carrion Inchausti
Arrauna

Hondarribia Arraun Elkarteko arraunlaria, erretiroa hartzen duena. Arraunlaria 1996tik.

Gonzalo Fuentes
Triathloia

Hirugarrena Europako txapelketa Duatloia Distantzia Erdia.
Txapelduna Espainiako Txapelketan ANB Triathlon Team Taldearekin.

Ixa Rodriguez
Boxeoa

Aurten jokatutako lau borrokak irabazi ditu.